Pratik Bilgiler

Eviniz Kızartma Kokmasın

 

Kızartma kokusu evden çıkmayan ve aşırı ağır olan bir koku. Bu kokudan uzaklaşmak için yapmanız gerekenler var.

Kızartma kokusu önerilerimiz artık evinizde uzun süre kalmayacak. Kokudan rahatsız olan kişiler bu önerileri dikkate alarak kısa süre içinde kızartma kokusundan kurtulabilir. Önerilerimiz sayesinde kızartma kokusu evinize yayılmıyor. Kısa süre içinde evden gidiyor ve evinizde kötü bir koku olmasını engelliyor. İşte sizin için önerilerimiz…

  • Sirkeli Su Kaynatmak

Cezveye bir bardak su koyun, birkaç damla da sirke ekleyin. Ardından bu suyu ocakta kaynatın. Kızarma yaparken de bu suyu kaynatıyor olmak, kokunun yayılmasının önüne geçecektir. Ayrıca kızartma tamamlandıktan sonra da direkt olarak kokunun yayılmasının önüne geçmek açısından bir süre daha kaynatabilirsiniz. Bu şeklide eviniz yoğun bir kızartma da kokmayacak, sirke de kokmayacak. Önlem alarak siz de evinizin kızartma kokmasına engel olabilirsiniz.

  • Kokulu Mum

Kokulu mum da kızartma kokusu nasıl geçer sorusunun yanıtları arasında. Ancak bunun için kızartma yapmadan önce mumların yakılması gerekiyor. Yaktığınız mumlar, mutfağa güzel bir koku yayacaktır. Bu sayede kokunun yayılması da önlenecek. Mutfakta mum kokusunun daha baskın olması sağlanacak. Mumları yakarak bu sorunu çözebilirsiniz.

  • Kahve Kavurmak

Kızartma konusunda kurtulmanın bir diğer yolu ise kahve kavurmak oluyor. Bir yemek kaşığı kahveyi cezvenin içine koyun ve orta ateşte kavurun. Bu şekilde kavrulan kahve kokusu evinizin her yerine yayılır. Kızartma kokusunun yanı sıra, kahve kokusu ile evinizin son derece güzel kokmasını sağlayabilirsiniz.

  • Defne Yaprağı Kaynatmak

Bir cezvenin içinde yer alan suya 3 – 4 adet defne yaprağı atmanız yeterlidir. Kaynama işlemini başlatın. Mutfakta ve diğer odalarda olan kokuyu bastıracak ve güzel bir kokunun evinizi sarmasını sağlayacaktır. Siz de bu şeklide bir önlem alarak kızartma kokusundan kurtulabilirsiniz.

  • Limon ve Maydanoz

Kızartma işlemini tamamladıktan sonra kızartma kokusunu gidermek için tavanın içine limon ve maydanoz atın. Biraz pişirin. Bu şekilde o ağır kokunun da giderilmesi sağlanıyor olacaktır. Öneriler ile çözüm sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu