Pratik Bilgiler

Örgü Terlik Yapma Yöntemi

Örgü terlik yapma yöntemi nedir? Nasıl yapılır? Aslında örgü ile terliğin yapımı son derece hızlı ve kolay olacaktır.

Örgü terlik yapma aslında çok kolay. Evde şiş, tığ kullanarak var olan iplerden terlik yapılabilir. Nasıl bir terlik hayal ettiğinize göre ise ip belirlemek, tığlı olan – şişli olan modeller arasından seçim yapmak mümkün olacaktır. Tüm bunları göz önünde bulundurmanız halinde, siz de seçmiş olduğunuz modeli kolayca yapabilirsiniz.

Tığ İşi Örgü Terlik

Örgü terliğin yapımı son derece pratik. Örgü modelleri arasında en sevilen ve son derece de kibar terlikler olarak modeli verilen tığ işini tercih edebilirsiniz. Tığ kullanarak yapılan modeller aynı zamanda çeyizlerin de olmazsa olmazları oluyor. Terliğin modeli, ince ipten yapılıyor. İnce ipin rengini dilediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. İp seçiminde önerimiz, mutlaka terletmeyecek olan ip seçimi olmasıdır. Sonrasında direkt olarak örgü modellerine göre göre uygulama olabilir. Örgü modeller boncuklu, sandalet model, erkeklere özel örgü terlikler, kadınlara özel modeller olmak üzere farklı şekilde oluşturuluyor. Bunları göz önünde bulundurarak tığ işi örgü terlik yapabilirsiniz. Uygulama için modellerin tek tek pratik videolarını izleyerek de örgü terlik yapabilirsiniz.

Şiş ile Örgü Terlik

Kışlık terlikler için ise örgü terlik modelleri, daha kalın ipler kullanılarak yapılıyor. Kalın iplerin kullanıldığı uygulamalarda, şiş yardımı ile örgü yapılıyor. Dilerseniz bu terlik modellerini daha çok patik gibi de uygulayabilirsiniz. Ancak kış için bilekleri de mutlaka sarsın diyorsanız, daha uzun olan modellere de yer verilmiştir. Şiş kullanarak yapılacak olan modellerin örgüsünü gevşek tutmanızı öneriyoruz. Çok sıkı olan modeller ayakta rahatsız edici olabilir. Önerimiz mutlaka daha hafif gevşek örgüler ile çok daha şık bir görüntü yaratmaktır. Size sunulan seçenekleri değerlendirip ona göre hareket edebilirsiniz.

Şiş ile örgü terlik modelleri kadınlara özel desenleri ile kolayca uygulanabiliyor. Videolu anlatımlar ile çok daha hızlı bir şekilde uygulama yapabilirsiniz. Erkelere özel patik modelleri, düğmeli patikler, fermuarlı patikler gibi pek çok model sizin için sunulmuştur. Seçim yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu